SQL tabanlı ve yapay zeka destekli bir veri görselleştirme aracı.

20 Yıllık Tecrübe

Genel Tanıtım videosu için tıklayınız

Veri Görselleşitirmede yapay zeka dönemi videomuz için tıklayınız.


Reportql, SQL tabanlı ve yapay zeka destekli bir veri görselleştirme aracı. Ürün, teknopark çatısı altında geliştirilen bir yüksek teknoloji ürünü.İş zekası uygulamaları, veri analitiği açısından gerekli yazılımlar. Ancak, son kullanıcın anlık rapor ihtiyacını karşılamada yeterince pratik ve esnek değiller. Basit bir raporun hazırlanmasında bu uygulamaları kullanmak durumunda teknik ekipler, maalesef tekrar eden geliştirme döngülerinden dolayı ciddi oranda verimlilik kayıpları yaşıyorlar.


Reportql, sadece SQL kullanarak verinin birdeni farklı yollarla görselleştirmesine imkan sağlıyor. Yapay zeka desteği ile de son kullanıcının, geliştirici ekibe olan bağımlılığını azaltarak, gerçek zamanlı veriye anında erişilmesine zemin hazırlıyor.

Ürün, yapay zeka desteğine sahip. Yapay zeka yardımı ile son kullanıcının geliştiriciye bağımlılığını azaltıyor. İşletmeler, herhangi bir yapay zeka model eğitimi veya yatırım maliyetine katlanmadan kendi veritabanları ile çalışan bir yapay zeka sistemine sahip olabiliyorlar.
Ürün, yapay zeka desteğine sahip. Yapay zeka yardımı ile son kullanıcının geliştiriciye bağımlılığını azaltıyor. İşletmeler, herhangi bir yapay zeka model eğitimi veya yatırım maliyetine katlanmadan kendi veritabanları ile çalışan bir yapay zeka sistemine sahip olabiliyorlar.

AI VideoDashboard ve yapay zekaya ek olarak, planlanmış e-mail raporları ile de kullanıcıların belirli gün ve saatte sistem tarafından otomatik rapor alabilmeleri de mümkün.


Ürünün başlıca farklarını;

 • rapor hazırlama süresinde radikal bir hız artışı,

 • herhangi bir eğitim veya yatırım maliyetine katlanmadan yapay zekayı, SQL tabanlı bir yaklaşımla rapor almaya kolayca adapte edilmesi,

 • önbelleğe alınmış cache bilgi yerine canlı veri ile analizlerin yapılması,

 • Çoklanabilir raporlama altyapısı ile bir müşteriniz için özel tasarladığınız bir dashboard veya bir tablo raporu, diğer bir müşterinizin hizmetine rahatlıkla sunabilirsiniz.

 • Ürün, doğrudan veri kaynağından çalıştığı için şirket verisini kendine çekmez. Dolasıyla veri güvenliği ile alakalı endişeler tamamen ortadan kalkmış olur.

 • Yakın zamanda ürüne sağlayacağımız entegrasyonlar ile kullanıcı hangi uygulamada çalışırsa çalışsın, kullandığı uygulamadan kopmadan RQ eklentisi üzerinden raporlama yapabileceği bir ortam sağlayacağız.

Reportql: İş Yazılım Pazarı için Devrim Niteliğinde Çözüm

1. Çok Hızlı Rapor Hazırlama

 • Sadece SQL kullanarak dakikalar içerisinde tablo, pivot, grafik rapor veya dashboard oluşturun, raporlama süreçlerinde radikal bir hız artışı sağlayın.

 • Reportqlow-code yaklaşımı ile tekrarlayan geliştirme döngülerinden kurtulun, basit bir rapor için harcanan zamanı minimuma indirin.

 • Logo, Mikro veya Akınsoft gibi iş yazılımlarına embed (gömülü) edilebilme özelliğine sahip olan Reportql, son kullanıcının kullandığı uygulamadan kopmadan rapor tüketebileceği bir ortamda sunabilmenize de imkan sağlar.

2. Yapay Zeka Destekli Veri Görselleştirme

 • Yapay zeka entegrasyonu ile son kullanıcıların anında ve doğru verilere erişimini sağlayın, geliştirici ekibe olan bağımlılığı azaltın. Yapay zeka model eğitimi veya yatırım maliyeti olmadan, müşterinizin kendi veritabanı ile çalışan bir yapay zeka sistemine sahip olmasını sağlayın.

3. Canlı Veri ile Güvenli Analiz

 • Veriyi önbelleğe çekmeden doğrudan kaynak üzerinden çalışın. KVKK veya GDPR gibi endişeleriniz olmasın. Veri güvenliğinden ödün vermeden gerçek zamanlı raporlar hazırlayın.

4. Çoklu Veritabanı Desteği: Bağlantı Çeşitliliği

 • Farklı veri kaynaklarını tek bir platformda birleştirin ve kapsamlı analizler gerçekleştirin. Desteklenen databaseler; Microsoft SQL Server, MySQL, PostGre, Oracle, SQLite, Firebird

5. İş Zekası Uygulamalarının Eksiklerini Giderin

 • Reportql ile iş zekası uygulamalarının esneklik ve pratiklik konusundaki eksikliklerini ortadan kaldırın, son kullanıcıların anlık bilgi ihtiyaçlarına hızla cevap verin.SQL tabanlı ve yapay zeka destekli bir veri görselleştirme aracı.